„Książki nie należy oceniać po okładce”

Wszyscy to wiemy i się z tym zgadzamy. Bądźmy jednak szczerzy, bez ciekawej okładki sama książka nie ma szans zaistnieć. Zniknie po prostu na księgarnianej półce w szeregu innych tytułów. Okładka więc ma olbrzymi wpływ na losy książki.

Pragniemy aby nasze książki miały okładki i ilustracje równie dobre co treść. Od dwóch lat udaje się nam wydawać uzdolnionych pisarzy, często debiutantów. Jest to możliwie dzięki otwartemu naborowi tekstów, każdy o dowolnej porze dnia może nam przesłać tekst.

Chcielibyśmy w podobny sposób rozpocząć współpracę z grafikami. Bynajmniej nie z lenistwa lub dlatego, że całe dnie liczymy stosy pieniędzy. Nasza mała redakcja codziennie otrzymuje kilkanaście nowych tekstów, a w drodze do wydania znajduje się ponad dwadzieścia tytułów.

Jeśli więc marzy Ci się tworzenie okładek lub ilustracji do naszych książek, zapraszamy Cię do przesłania nam swojej pracy lub prac. Oczywiście możesz też przesłać inne prace, które uważasz za wystarczająco ciekawe, aby znalazły się na okładce lub w jednej z naszych książek.

Przy przesyłaniu, tak jak przy przesyłaniu tekstów, obowiązują bardzo proste zasady:
– prosimy o załączenie w jednym e-mailu jednej pracy graficznej
– tematem e-maila jest wyłącznie – tytuł pracy + imię i nazwisko;
– prosimy o przesyłanie wyłącznie prac, których jesteście autorami;
– prosimy o przesłanie swoich danych kontaktowych: imię, nazwisko, telefon, adres e-mail;

– prosimy o przesłanie pliku JPG o wymiarach co najmniej 800×1200 (przy zawarciu umowy, wymagany jest plik o rozmiarach co najmniej 3000×4700)
– prosimy o podanie kwoty, jakiej oczekujecie za wykorzystanie swojej pracy w naszej książce (licencja wyłączna).

E-maile nie spełniające tych warunków niestety nie będą przez nas brane pod uwagę.

W przypadku tekstów odpowiadamy zawsze, w przypadku grafik niestety nie będzie to możliwe, dlatego skontaktujemy się telefonicznie tylko z autorami grafik, które się nam spodobają i których zakupem będziemy zainteresowani. Prosimy wiec nie wysyłać e-maili z pytaniami. Serdecznie przepraszamy za taką formę, ale po prostu nie bylibyśmy w stanie inaczej poprowadzić tej akcji. Żadna z  prac nie zostanie przez nas wykorzystana w całości lub fragmentach przy jakimkolwiek projekcie bez wcześniejszego zawarcia umowy z jej autorem.

Więc jeśli chcesz zobaczyć swoją pracę na okładce naszej książki, a nazwisko na liście twórców, prześlij nam swoją grafikę na adres:

grafik(at)geniuscreations.pl