Wydawnictwo Genius Creations narodziło się z marzeń, a nie z kalkulacji biznesowej. Na pewnym etapie życia nie można już było odkładać ich realizacji na później. Kochamy książki właściwie od zawsze. W czasach, kiedy nie było internetu, a telewizja miała dwa kanały, to biblioteki, antykwariaty i księgarnie były drogą do cudownego „gdzieindziej”.

Nasze kariery zawodowe przez długi czas oddalały nas od realizacji marzeń, a były one na początku skromne – prowadzić małą księgarenkę lub antykwariat, gdzieś w zaułkach starego miasta. Mijały lata. Czasy się zmieniały. Mieliśmy szczęście poznać się nawzajem.

W 2009 roku za dosłownie 500 złotych otworzyliśmy księgarnię internetową MadBooks.pl (wówczas w zaułkach starego miasta były już jedynie puby i pustostany). Szybko stała się ona jedną z najwyżej ocenianych księgarń w Polsce. W kolejnych latach dzięki atrakcyjnym cenom i nienagannej obsłudze MadBooks.pl przekształcił się w księgarnię o wielomilionowych obrotach. W jego ślady poszła kolejna nasza księgarnia Bookiatryk.pl, która powstała głównie z myślą o nastoletnich czytelnikach.

W 2014 roku wbrew trendom rynkowym postanowiliśmy spróbować swoich sił jako wydawca. Czytanie i sprzedawanie książek już nam nie wystarcza. Chcemy stać się pośrednikiem pomiędzy autorami (często debiutantami), a czytelnikami. Mamy nadzieję na wzór renesansowych mecenasów promować twórców bliskich naszemu poczuciu estetyki, które niekoniecznie musi pokrywać z mainstreamowym.

Dramatis personae

Kasia – na co dzień psycholog, koordynuje i pilnuje, aby w tym szaleństwie była jednak metoda (k.wolszczak(at)geniuscreations.pl)
Marcin – na co dzień prawnik, odpowiada za kontakt z autorami i wszystko, co „biznesowe” (m.dobkowski(at)geniuscreations.pl)
Paweł – na co dzień dyrektor artystyczny, odpowiada za okładki i skład tekstów (p.dobkowski(at)geniuscreations.pl)
Bartek – na co dzień specjalista od lasów i borów, głos ostateczny w sprawach komiksowych (b.j.czarnecki(at)geniuscreations.pl)
Recenzenci – na co dzień ludzie niezwykli, czytają i oceniają nadesłane teksty, pomagając nam dokonać słusznego wyboru 
Marta – pełna pasji i zaangażowania – każdy poprawiany tekst okrasza masą uwag redakcyjnych, czyli superkorektor (mkk(at)geniuscreations.pl)