Wydawnictwo Genius Creations narodziło się z marzeń, a nie z kalkulacji biznesowej. Na pewnym etapie życia nie można już było odkładać ich realizacji na później. Kochamy książki właściwie od zawsze. W czasach, kiedy nie było internetu, a telewizja miała dwa kanały, to biblioteki, antykwariaty i księgarnie były drogą do cudownego „gdzieindziej”.

Nasze kariery zawodowe przez długi czas oddalały nas od realizacji marzeń, a były one na początku skromne – prowadzić małą księgarenkę lub antykwariat, gdzieś w zaułkach starego miasta. Mijały lata. Czasy się zmieniały. Mieliśmy szczęście poznać się nawzajem.

W 2009 roku za dosłownie 500 złotych otworzyliśmy księgarnię internetową MadBooks.pl (wówczas w zaułkach starego miasta były już jedynie puby i pustostany). Szybko stała się ona jedną z najwyżej ocenianych księgarń w Polsce. W kolejnych latach dzięki atrakcyjnym cenom i nienagannej obsłudze MadBooks.pl przekształcił się w księgarnię o wielomilionowych obrotach. W jego ślady poszła kolejna nasza księgarnia Bookiatryk.pl, która powstała głównie z myślą o nastoletnich czytelnikach.

W 2014 roku wbrew trendom rynkowym postanowiliśmy spróbować swoich sił jako wydawca. Czytanie i sprzedawanie książek już nam nie wystarcza. Chcemy stać się pośrednikiem pomiędzy autorami (często debiutantami), a czytelnikami. Mamy nadzieję na wzór renesansowych mecenasów promować twórców bliskich naszemu poczuciu estetyki, które niekoniecznie musi pokrywać z mainstreamowym.