Redlum - Katarzyna Rupiewicz

Najtaniej kupisz w:

Księgarnia MadBooks.pl

%

Średnia ocena % ze wszystkich recenzji

Darmowy fragment!

Redlum – Katarzyna Rupiewicz

Najbardziej epickie przygody zawsze rozpoczynają się w karczmie. Dlaczego jednak nie pozostać w niej do samego końca? Zaintrygowani?!

Witajcie w Redlum, mieście potworów, gdzie rzeczywistość przeplata się z magią, a reguły wolnego rynku z brutalnymi prawami natury. Wjeżdżacie na własną odpowiedzialność! W naszym pięknym mieście możecie wiele zyskać, ale również w okamgnieniu wszystko stracić.

Karczma Słodkiego jest jedynym miejscem, gdzie cichną spory i waśnie, a wszyscy − zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni − mogą zaznać chwili spokoju. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. Słodki nie jest człowiekiem, a jego klienci również nie wydają się szczególnie normalni. Szczerze mówiąc, to przeważnie potwory. Ale najgorsze bestie czają się gdzieś tam… na zewnątrz.

Czy Redlum przetrwa? Wydaje się, że nawet tego nie chce!

Czytałam tę książkę dwa razy i za drugim podobała mi się jeszcze bardziej niż za pierwszym. Jest w „Redlum” humor, który w idealnych proporcjach łączy się ze scenami chwytającymi za serce, jest sympatyczny główny bohater, są tajemnice oraz oryginalny pomysł na miejsce akcji. I wreszcie jest efektowne zakończenie, które zgrabnie spina w całość rozrzucone wcześniej tropy. Polecam.

Anna Kańtoch, pięciokrotna zdobywczyni Nagrody im. Janusza A. Zajdla i zdobywczyni Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego

Katarzyna Rupiewicz pokazuje, że nadal można znaleźć świeże ujęcie zdawałoby się znanego już toposu potworów. „Redlum” to nie tylko błyskotliwie napisana wciągająca opowieść, ale też próba zmierzenia się – w pozornie lekkiej, sardonicznej narracji – z pytaniami, jakie rodzą się przy podobnych rozważaniach. Czy jej odpowiedzi są poprawne – nie da się stwierdzić, w takich sprawach każdy ma swój pogląd. Na pewno są warte poznania.

Michał Cholewa, autor cyklu „Algorytm Wojny”,  zdobywca Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Autor: Katarzyna Rupiewicz
Tytuł: Redlum

Rok I wydania: 2016

Format: 12.5×19.5 cm
Liczba stron: 332

oprawa miękka: ISBN 978-83-7995-054-6 
ePub: ISBN 978-83-7995-055-3
mobi: ISBN 978-83-7995-056-0
audiobook: 978-83-7995-073-7

Ceny sugerowane:
oprawa miękka: 34,99 zł
ePub: 24,99 zł
mobi: 24,99 zł
audiobook: 29,99 zł

Katarzyna RupiewiczKatarzyna Rupiewicz

 

 

 

Debiutowała wierszem w dwutygodniku „Wojska Lądowe”. Pracę magisterską z socjologii pisała o antyutopiach. Tematem licencjatu z języka francuskiego były schody, a promotor zarzucał jej styl powieści detektywistycznej. Pracuje w IT jako administrator Unixa. Przez kilka lat była związana z kwartalnikiem kulturalnym „Opcje”, ale silniejsze więzi łączą ją z sekcją literacką Śląskiego Klubu Fantastyki. Trochę się wspina, rzadziej ma okazję chodzić po górach. Jak większość fantastów uwielbia koty, broń i papierowe książki. Poza tym kolekcjonuje alkohole, lubi teatr, filmy walki i mleko czekoladowe. Publikowała w NOL-u, Esensji i Szortalu, a w druku jej opowiadanie ukazało się w Światach Równoległych. Była laureatką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Pisze od zawsze. Na co dzień jest bardzo uporządkowaną osobą.

Najtaniej kupisz w:

Księgarnia MadBooks.pl
 logoVirtualo
Publio_logo
eplaton

Najtaniej kupisz w:

Księgarnia MadBooks.pl
 logoVirtualo
Publio_logo
eplaton

POZNAJ PRZYGODY POTWORA!

 

Żarty sytuacyjne i zabawne dialogi sprawiają, że lektura Redlum jest czystą przyjemnością, która trwa zdecydowanie zbyt krótko. Ja tam mogłabym siedzieć w tej karczmie i przyglądać się wszystkiemu z ciekawością o wiele dłużej. I na pewno wrócę nie jeden raz do tej książki, bo uważam, że zdecydowanie jest tego jak najbardziej warta. Redlum to świetnie napisany kawałek fantastyki zdecydowanie różny od tego, co mieliście do tej pory okazję czytać. Polecam, bo tej książki po prostu nie można przegapić.

Justyna

bloger, Zapach książek

Debiutancka powieść Katarzyny RupiewiczRedlum – zachwyca bardziej z każdą przeczytaną stroną. I kiedy z początku zdaje się nam, ze to taka sobie lekka, łatwa i przyjemna opowiastka, autorka szybko wyprowadza nas z błędu serwując uniwersalną, choć nieco przewrotną opowieść o odmienności, akceptacji tejże, o niezrozumieniu i niechęci do tego, czego nie rozumiemy. Jeszcze o zwykłym ludzkim strachu, o nadziei i miłości, choć różnej od tej, którą znamy…

Mariusz "Orzeł" Wojteczek

bloger, Rzecz gustu

Poznawanie tej książki sprawiło mi wiele przyjemności – nieszablonowe pomysły, ciekawe postacie i duża doza czarnego humory powodują, że jest to jedna z najciekawszych historii, które miałem okazję poznać w tym roku. Dlatego nie mogę postąpić inaczej, niż polecić Wam sięgnięcie po ten tytuł.

Paszczak

recenzent, Gavran

Redlum  jest nie tylko oryginalnym, świeżym i atrakcyjnym kawałkiem dobrej fantastyki, ale również skłaniającą do myślenia opowieścią o tym, że nierzadko prawdziwe potwory w swych zachowaniach nie różnią się od ludzi, zaś ludzie nazbyt często stają się istnymi potworami. Jestem mile zaskoczona jakością literackiego debiutu pani Katarzyny i z czystym sumieniem gorąco polecam go wszystkim miłośnikom niebanalnych, fantastycznych opowieści.

Karolina Małkiewicz

blogerka, Zwiedzam wszechświat

A JEŚLI WOLISZ EBOOKA...