Po drugiej stronie - Rafał Cuprjak

Książka Rafała to powieść z pewnością niełatwa i wymagająca od czytelnika znacznej uwagi, to przyznają niemal wszyscy recenzenci. Oto prezentujemy trzy kolejne teksty na temat Po drugiej stronie, których autorzy zwrócili uwagę na bardzo różne elementy.

Gdy dopasujecie do siebie wszystkie porozrzucane elementy tych fabularnych puzzli, ujrzycie obraz tak psychodeliczny i piękny, że długo jeszcze będziecie chcieli na niego patrzeć, zaczarowani abstrakcyjną jego kolorystyką. Naprawdę warto i szczerze polecam tę perełkę, którą odnalazłam na swoim lokalnym podwórku.

Cała recenzja znajduje się tutaj.

Mimo nieszablonowości, a być może właśnie z jej powodu, Po drugiej stronie zdecydowanie nie jest książką dla każdego. Próżno tu bowiem szukać lekkiej, przyjemnej rozrywki na odstresowujący wieczór po ciężkim dniu. Dzieło Cuprjaka wymaga skupienia, analizy wydarzeń i łączenia ich w ciąg przyczynowo-skutkowy. W nagrodę zapewnia jednak rzadko odczuwalną ostatnimi czasy radość z obcowania z czymś świeżym i niepowtarzalnym.

Cała recenzja znajduje się tutaj.

Polecam Po drugiej stronie osobom lubiącym książki skłaniające do refleksji, takim, które lubią zaangażować się emocjonalnie w historie fikcyjnych bohaterów. We mnie książka pana Cuprjaka pozostawiła jedno istotne wrażenie: dobry uczynek wobec jednego człowieka może okazać się złem wyrządzonym komuś innemu i wcale nie jest jasne od razu, jakie będzie miał konsekwencje. Polecam więc spróbować samemu.

Cała recenzja znajduje się tutaj.